Straipsniai

Merino vilnos gaminių nauda sveikatai

Merino vilna yra natūralios kilmės medžiaga. Ji naudojama ne tik drabužiams, bet ir patalynei, čiužiniams ir reabilitacijos reikmenims gaminti. Kodėl šios rūšies vilną taip noriai naudoja drabužių gamintojai? Taip yra dėl sveikatai naudingų pluošto savybių.

Kas yra merino vilna?

Merino vilna gaminama iš merinosų avių, kurios daugiausia gyvena kalnuotose Naujosios Zelandijos vietovėse, pluošto. Šiame regione vyrauja labai sudėtingos oro sąlygos. Besikeičiantis klimatas (vasarą temperatūra siekia iki 40 laipsnių Celsijaus, o žiemą nukrenta žemiau -20) reiškia, kad gyvūnai turi tam tikru būdu prisitaikyti. Avys tai padarė savitu būdu: pasitelkusios specialų kailį, pasižymintį termoreguliacinėmis savybėmis. Tai neleidžia joms perkaisti, kai karšta, ir sušalti, kai ateina atšiauri žiema.

Merino vilnos gaminiai – savybės

Šiandien vilna pirmiausia naudojama aukštos kokybės drabužiams ir elegantiškiems patalynės komplektams gaminti. Verta paminėti, kad tai nėra odą dirginantys megztiniai ar antklodės, kurių buvo galima įsigyti prieš keliolika metų. Šiandieniniai vilnos gaminiai yra itin švelnūs, malonūs liesti. Žinoma, viskas priklauso nuo naudojamos vilnos kokybės. Iš geriausių pluoštų pagaminti gaminiai išsiskiria jau minėtomis termoreguliacinėmis ir higroskopinėmis savybėmis.

Vilnos pluoštai geba reguliuoti temperatūrą, o tai reiškia, kad jie neleidžia kūnui perkaisti ir peršalti. Medžiaga sudaryta iš banguotų pluoštų, kurie užpildyti oro burbuliukais. Šaltesnėmis dienomis pluoštai sugeria šilumą, užtikrindami reikiamą temperatūrą, o karštomis dienomis maloniai vėsina. Papildomas privalumas – stiprios higroskopinės savybės. Vilna sugeria drėgmę, įskaitant žmogaus prakaitą, ir ją pašalina. Todėl ant odos paviršiaus nesiveisia bakterijos ir grybeliai, kurie labai mėgsta drėgną aplinką. Todėl iš vilnos gaminami džemperiai, liemenės, kepurės, šalikai, plonos vasarinės palaidinės ar ištisi patalynės komplektai.

Sveikatą stiprinančios vilnos savybės

Vilna vis dažniau naudojama reabilitacijos reikmenims gaminti. Taip yra todėl, kad ši medžiaga pasižymi analgeziniu ir stimuliuojančiu poveikiu. Merinosų vilna panaikina teigiamą jonizaciją, kenksmingą žmogaus organizmui, ir pakeičia ją neigiama jonizacija. Ją ypač rekomenduojama naudoti žmonėms, kenčiantiems nuo neįveikiamų reumatinių sąnarių skausmų. Vilnos pluoštai stimuliuoja nervų galūnėles, todėl kraujas cirkuliuoja greičiau. Todėl vilnonė patalynė ar reabilitacijos reikmenys taip pat naudingi žmonėms, turintiems kraujotakos sutrikimų.